در این قسمت از مجموعه آموزش Issabel به آموزش اطلاعیه‌ها یا همان announcement می‌پردازیم. اطلاعیه‌ها آسان‌ترین روش تعامل با کاربر می‌باشد. شما با استفاده از announcementها می‌توانید یک پیام صوتی برای کاربر پخش کنید و سپس آن را به مسیر دیگر هدایت کنید. به طور مثال در روز تعطیل می‌توانید برای کاربر یک پیام صوتی مبنی بر اینکه در این روز امکان پاسخگویی تماس وجود ندارد پخش کنید و سپس مکالمه را قطع کنید و یا قبل از متصل کردن کاربر به صندوق صوتی پیامی مبنی بر این که چطور پیام خود را ضبط کند به کاربر بگویید سپس تماس را به صندوق صوتی متصل کنید.


ساخت ANNOUNCEMENT یا اطلاعیه در Issabel:

برای ساخت یک announcement یا اطلاعیه در Issabel ابتدا از منوی سمت راست گزینه PBX را انتخاب و سپس از زیر منوی آن PBX Configuration را انتخاب می‌کنید، در منوی باز شده جدید گزینه announcement را انتخاب می‌کنید. سپس از منوی سمت راست گزینه add announcement را انتخاب کنید.

announcement در ایزابلتنظیمات announcement در Issabel:

مانند قسمت‌های پیشین مجموعه آموزش‌های Issabel قسمت‌های مهم را توضیح خواهیم داد:

آموزش announcement در ایزابلDescription: یک توضیح برای announcement خود می‌نویسید این توضیح ارتباطی با نحوه کارکرد ندارد و فقط جهت یادآوری announcement به کار می‌رود.

Recording: در این قسمت می‌توانید صدای ضبط شده توسط System recording را انتخاب کنید. در مطالب قبلی از مجموعه آموزش Issabel نحوه ضبط و یا بارگذاری صدا در system recording آموزش داده شده است.

Repeat: در این قسمت تعداد تکرار پیام را مشخص می‌کنید در صورتی که روی Disable قرار داده شده باشد یعنی پیام یک بار پخش خواهد شد.

Allow Skip: در صورتی که این گزینه را فعال کنید تماس گیرنده با فشردن هر کلید پیام را رد خواهد کرد.

Return to IVR: در صورت فعال کردن این گزینه، اگر کاربر توسط یک IVR به این پیام وارد شده باشد بعد از تمام شدن پیام دوباره به IVR باز خواهد گشت، دقت کنید که اولویت این گزینه از مقصدی که شما انتخاب می‌کنید بالاتر است.

Destination after playback: در این قسمت شما می‌توانید مسیری برای هدایت کاربر بعد از پخش پیام مشخص کنید. این مسیر می‌تواند به هر کجا از سیستم تلفنی متصل شود و یا حتی تماس را قطع کند.


در آخر هم روی submit و سپس Applay config کلیک کنید.


در سمت چپ هم می‌توانید لیستی از announcementهایی که تا به حال ایجاد کرده‌اید را ببینید. در ضمن در Issabel محدودیتی برای تعریف announcement وجود ندارد.


منبع: VOIPING