Asterisk یک موتور تلفنی بسیار قدرتمند و بی‌رقیب است اما به دلیل نداشتن محیط گرافیکی بیشتر متخصصین VoIP با استفاده از isoهای آماده از قدرت آن بهره می‌برند، Elastix یکی از بهترین isoهای موجود برای Asterisk است، اما اگر شما Elastix کار حرفه‌ای هم باشید شاید ندانید قلب Elastix شما یعنی Asterisk که چه امکانات عجیبی می‌تواند داشته باشد.


در ادامه به برخی از این امکانات که احتمالاً تا به حال درباره آن‌ها نشنیده‌اید اشاره می‌کنیم:


1. اعتبارسنجی کاربران با استفاده از سیستم‌های یکپارچه: Asterisk به شما قابلیت اعتبارسنجی کاربران با استفاده از سرویس‌هایی نظیر اکتیو دایرکتوری، لوتوس دومینو و اوپن دایرکتوری اپل را می‌دهد.


2. با استفاده از Gtalk و Google Voice ارتباط برقرار کنید: با استفاده از ارتباط بین Asterisk و سرویس Google می‌توانید تماس‌های رایگان خود با سایر کاربران Google و حتی تلفن‌های قدیمی را داشته باشید. جالب است بدانید در حال حاضر تماس از روی سیستم Gtalk یا Hangout با تمامی شماره‌های داخل آمریکا برای افراد استفاده کننده در خاک آمریکا، رایگان است.


3. یکپارچه‌سازی با تقویم: آیا تاکنون سرور Asterisk در تماسی اتوماتیک، آخرین قرار ملاقاتتان را یادآوری کرده است؟ یا حتی در زمان دقیق کنفرانس تلفنی، با شما تماس گرفته و شما را وارد کنفرانس تلفنی نماید؟ با استفاده از Api تقویم Asterisk که با تقویم‌های مختلفی نظیر Icalendar ,CalDAv و Exchange هم‌خوانی کاملی دارد، می‌توانید از این قابلیت جذاب استفاده کنید.


4. استفاده از پروتکل محبوب Jabber/xmpp برای اعلام وضعیت دستگاه: حتماً با پروتکل ارسال پیام فوری (چت) آشنایی دارید. با استفاده از این پروتکل، Asterisk وضعیت حضور یا عدم حضور کلیه دستگاه‌های شما را نمایش خواهد داد.


5. با Google لحظات مفرح را هم تجربه کنید: با استفاده از تابع Pitch_shift می‌توانید تن صدای خود را تغییر داده و صدایی نازک‌تر و یا ضخیم‌تر از صدای خود را انتقال دهید.


6. همسان‌سازی صندوق صوتی و ایمیل: Asterisk مدت زمان زیادی است که امکان ارسال پیام‌های صوتی به ایمیل شخصی‌تان را فراهم کرده است. اما آیا می‌دانستید بدون هیچ هزینه‌ای Asterisk می‌تواند تمامی پیام‌های صوتی شما را در IMAP‌ ذخیره کند؟


7. صحبت کنید: با استفاده از تکنولوژی‌های تشخیص صحبت (‌ASR) نظیر Cepstral ,Vestec و lumenvox و یکپارچگی کامل این سیستم با تبدیل صوت به نوشتار (TTS) آن‌گاه Asterisk می‌تواند با شما صحبت کند و صحبت‌های شما را درک کرده و پاسخ دهد.


8. همسان‌سازی پایگاه داده: با استفاده از لیسانس‌های مخصوص یا در لایه‌های دیگر Asterisk می‌تواند با استفاده از پایگاه‌ داده منطبق بر ODBC کاربران را اعتبارسنجی کرده و ریز مکالمات را در‌ آن نگهداری کند. یک بخش مدیریتی کامل با گزارش‌گیری‌های متنوع در دست خواهید داشت.


9. طراحی بازی در زمانی که مشتریان در صف انتظار قرار دارند: بعضی از متخصصین Asterisk رفتار صف تماسشان را تغییر داده‌اند و به جای آن ایده طراحی بازی به کسانی که پشت خط در صف انتظار قرار گرفته‌اند را مطرح نموده‌اند. در این روش کاربران وارد یک بازی واقعی شده و با هر شکست و پیروزی موقعیتشان در صف انتظار تغییر می‌کند. در نمونه‌های دیگر می‌توان پیشنهاد قطع تماس به کاربر و تماس اتوماتیک سیستم به هنگام رسیدن نوبت کاربر را داد.


10. پشتیبانی از گستره وسیعی از صداها: Asterisk همواره قادر به تشخیص فشرده‌سازهای صوتی مختلفی بوده است، اما در آخرین توسعه توانسته است پا را از صدا‌های تلفنی معمولی فراتر گذاشته و در ورژن‌های ۱۰ به بالا می‌تواند کیفیت CD (‌16-bit, 44,1Khz) را پشتیبانی کند.


منبع: VOIPIRAN