نحوه فعال کردن موزیک پشت خط و امکانات و کارایی‌های مربوط به آن

در دستگاه سانترال سری KX-TES824/KX-TEM824 و تلفن سانترال KX-T7730:


طبق معمول به شکل زیر وارد حالت برنامه‌ریزی تلفن سانترال KX-T7730 و یا KX-T7030 شده و با اعمال کد مربوطه پیش می‌رویم.

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و ...


کد ۱۱۱: مربوط به انتخاب music hold داخلی یا خارجی و یا Tone. سپس دکمه SP-Phone را دو بار زده، روی صفحه گوشی پیغام INTERNAL (داخلی) ظاهر می‌شود. اگر می‌خواهید صدای ورودی یا همان music hold، صدای پیش فرض خود سانترال باشد باید در همین گزینه بماند این گزینه برای زمانی است که شما هیچ دستگاه خارجی برای music hold خود تهیه  نکرده‌اید پس می‌توانید از موزیک بسیار ساده پیش فرض دستگاه سانترال خود استفاده کنید و برای تغییر دادن این گزینه یک بار دکمه AUTO ANS را زده، روی صفحه نمایش گزینه EXTERNAL می‌آید؛ این گزینه یعنی شما یک دستگاه music player یا دستگاه موزیک پشت خط و یا یک رادیو به دستگاه سانترال خود وصل کرده‌اید. برای انتخاب این حالت دکمه STORE می‌زنید. این وسیله خارجی چه یک دستگاه music player یا music hold و یا رادیو باشد. با یک کابل Audio و به شکل زیر به دستگاه وصل می‌شود:

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و ...


در این حالت پس از وصل کردن وسیله music hold مورد نظر و انتخاب حالت EXTERNAL صدای وسیله مورد نظر هنگام زدن دکمه HOLD برای طرف پشت خط پخش خواهد شد، به این شکل انتظار برای طرف پشت خط کسل‌کننده نخواهد بود. غیر از حالت INTERNAL و EXTERNAL گزینه دیگر TONE هم هست که فکر می‌کنم صدایتان پخش خواهد شد برای انتخاب این حالت هم می‌توانید دکمه STORE فشار دهید و بعد از STORE کردن هر کدام از گزینه‌ها با زدن دکمه END از حالت برنامه خارج شوید.


نکته: شما اگر در حالت EXTERNAL دستگاه خود را انتخاب کرده باشید، باید در دستگاه سانترال خود را برداشته و به خروجی EXIT MUSIC خود، که در بالا نشان داده شد یک موزیک پخش یا رادیو زده تا بتوانید موزیک یا صدای رادیو مورد نظر خود را هنگام hold به مشتری پخش کند.


یکی از امکانات و عملکردهای بسیار جالب موزیک پشت خط در دستگاه سانترال پاناسونیک، امکان به اشتراک گذاشتن صدای وسیله مورد استفاده در ورودی music hold در تمام تلفن‌های سانترال مدل KX-T7730 یا ۷۰۳۰، به این ترتیب اگر شما مثلاً یک رادیو به ورودی موزیک پشت خط خود وصل کرده باشید علاوه بر امکان پخش صدای رادیو برای مشتری پشت خط، تمام  کاربران شرکت یا محل کار شما با تلفن اپراتوری KX-T7730 یا ۷۰۳۰ خودشان به صدای رادیو به شکل زیر دسترسی خواهد داشت این گونه با یک رادیو یا وسیله صوتی دیگر، همه می‌توانند با هم استفاده کنند.

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و ...


کد ۶۲۶: تعریف کردن عدد ۱ بر روی گوشی سانترال KX-T7730 برای گوش دادن music hold پشت خط. سپس دکمه SP-Phone را دو بار زده روی صفحه گوشی پیغام Disable : #01 (غیر فعال) ظاهر می‌شود. شما با زدن دکمه AUTO ANS و Enable (فعال) کنید و در آخر دکمه STORE را بزنید (در آن صورت می ‌توانید به داخلی ۱۰۱ امکان گوش کردن موزیک با زدن عدد ۱ را بدهید. البته حتماً گوشی داخلی مورد نظر باید اپراتوری یعنی KX-T7730 باشد) و برای فعال کردن این مورد برای داخلی دیگر باید دکمه SP-phone را بزنید و بعد از اتمام کار برنامه‌ریزی با زدن دکمه END از حالت برنامه بیرون بیایید. حالا با زدن عدد ۱ بر روی گوشی KX-T7730 می‌توانید موزیک و یا هر چیزی که به ورودی سانترال وصل کرده‌اید، مثلاً: رادیو و … گوش کنید و با زدن دوباره عدد ۱ از آن حالت خارج شوید.


منبع: پاناسونیک ایران